05-2015

 

Ulubione zabiegi 1499 zł

 

 

   02-05-2015

 

Ulubione zabiegi 2800 zł

 

 

   05-2015

 

Ulubione zabiegi 300 zł

 

 

TRĄDZIK I TRĄDZIK RÓŻOWATY - NOWOCZESNE METODY LECZENIA

Trądzik pospolity jest jednym z najczęstszych chorób dermatologicznych. Szacuje się, że z problemem trądziku boryka się aż 80% osób w przedziale wiekowym 13-24 lata. Często też choroba towarzyszy osobom dorosłym jako tzw. trądzik dorosłych. Bez odpowiedniego leczenia trądzik staje się schorzeniem przewlekłym, pozostawiającym na skórze trwałe ślady w postaci przebarwień i blizn, które mogą skutkować pojawieniem się zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Zmiany lokalizują się najczęściej w okolicach o dużej koncentracji gruczołów łojowych, takich jak twarz, ramiona czy plecy i mogą przyjmować różne postacie – od zaskórników, poprzez grudki, krosty oraz ropne torbiele. Etiopatogeneza choroby jest wieloczynnikowa i obejmuje łojotok, zaburzenia rogowacenia, przerost gruczołów łojowych, zburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne oraz inwazję bakteryjną Propioniobacterium acnes. Czynnikiem wywołującym lub pogarszającym obraz kliniczny trądziku mogą być ponadto czynniki psychologiczne.

Przyczyną o największym znaczeniu w rozwoju choroby jest występowanie łojotoku – nadmiernej produkcji łoju. Pobudzenie gruczołów łojowych do zmożonej aktywności może wynikać m.in. ze zmian hormonalnych, co skutkuje ich powiększeniem i dalszym przerostem. Występowanie łojotoku jest najczęściej spotykane u osób w wieku dojrzewania, jednak jego obecność często dotyczy także dorosłych w wieku 30-40 lat.

U pacjentów borykających się z trądzikiem niezwykle często obserwowane jest ponadto nadmierne rogowacenie określane mianem hiperkeratozy. Defekt ten skutkuje zwężeniem kanału ujścia gruczołu łojowego co uniemożliwia wydostawanie się wydzieliny na powierzchnię skóry. Na podłożu takiego procesu powstają charakterystyczne mikrozaskórniki oraz zaskórniki otwarte.

Do głównych czynników wywołujących trądzik zalicza się także namnażanie bakterii Propionibacterium acnes. Bakterie mnożąc się, wydzielają do okolicznych tkanek drażniące substancje, które niszczą ściany gruczołów łojowych powodując powstawanie stanów zapalnych. Bakterie Propionibacterium acnes są odpowiedzialne za charakteryzujące się dużą bolesnością, zaczerwienione zmiany skórne.

 

W naszej placówce do walki z trądzikiem wykorzystujemy laser FOTONA. Daje on wspaniałe efekty poprawy stanu skóry działając przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Efekty zabiegu z użyciem lasera FOTONA widoczne są już po pierwszym zabiegu. Terapia nie jest obarczona żadnymi skutkami ubocznymi. Zaraz po sesji zabiegowej może wystąpić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, ustępujące w czasie do 48h. W razie konieczności zabiegi można powtarzać do uzyskania satysfakcjonującego efektu.